Ki ne szeretné a krémes pudingokat és a lágy gyümölcsös joghurtokat? Ez utóbbi szinte az egészséges életmód egyik alapételévé nőtte ki magát az elmúlt évtizedben. Minden egészségtudatos édesanya joghurtot vesz gyermekének, minden fogyókúrázó hűtőjében is megtaláljuk, hiszen nassolásra és étkezés kiváltásra egyaránt alkalmasnak állította be a média ezt a tejterméket.

Igen ám, de a hűtőpultok polcain sorakozó tejes finomságoknak több szépséghibájuk is akad. Az első éppen fő komponensük az állati tej(ami tartalmazhat gyógyszermaradványokat és mindazt a vegyi anyagot, ami azokon a növényeken volt, amit az állat lelegelt), a második, hogy általában nagy mennyiségű fehér cukrot tartalmaznak, illetve egy általánosan előforduló probléma, hogy ízüket és színüket mesterséges színezékeknek és aromáknak köszönhetik.

2008-ban Magyarországon a Tudatos Vásárlók Egyesülete 15 gyümölcsjoghurtot vett górcső alá. A teszt során fény derült arra a tényre, hogy ezeknek  a termékeknek egy része, pirosas színét a kármin nevű színezéknek köszönheti, ami ugyan természetes eredetű, hiszen egy úgynevezett bíbortetű kivonatáról van szó, de ha megkérdeznénk az embereket, valószínű nem ujjonganának a hír hallatán, hogy tetű származékot fogyasztanak joghurt evés közben.                                          A joghurtokban nagy mennyiségben találtak cukrot is. Egy diétás változatban például több, mint két teáskanálnyit. Ennél az sem jobb, amikor olyan mesterséges édesítőkkel helyettesítik a cukrot, mint az Aceszulfám-K és az aszpartam, amik már bizonyítottan károsak az egészségre.

Az eper a gyümölcsjoghurtok egyik legnépszerűbb ízkomponense. Bár valódi eperről többnyire nem beszélhetünk a joghurtok esetében.  A Föld teljes epertermése az "eperből" készült termékek egy százalékát sem fedezné! Az eperaromát állítólag egy Holzmindenben székelő német aromagyár állítja elő ausztrál fűrészpor, alkohol, víz és néhány titkos összetevő keverékéből.  A természetes aromáknál a kiinduló anyag növényi vagy állati eredetű. A természetazonos aromát szintetikus úton állítják elő, ezek szerkezetükben azonosak a természetes aromával. A mesterséges aromaanyagok azonban olyan illat- vagy ízanyagok, amelyeket vegyi szintézissel nyernek, nem fordulnak elő a természetben. A mesterséges aromákat főleg a pudingokban találjuk a tejtermékek közül.

A bio joghurtokban természetesen nem találkozunk ezekkel a szintetikus ízanyagokkal.

A Sojade bio szója joghurtjai nem tartalmaznak mesterséges összetevőket, laktózt, sem semmilyen tejszármazékot, így tejallergiások és vegánok egyaránt fogyaszthatják. Növényi zsírtartalma könnyebben emészthető, mint annak állati megfelelője. Az ízek terén sem okoznak csalódást a Sojade joghurtok.

Kedvünkre válogathatunk az ananászos, barackos-guavás, banános, epres, fekete ribizlis-vörösáfonyás, bodza-őszibarackos, málna-maracujás, mangós-barackos,szilvás, vaníliás, citromos, zöldalma-gránátalmás verziók közül. Natúr változatban is kapható sojade joghurt, ami ízvilágában félúton van a tejföl és a joghurt között, csak picit édesebb, viszont eredetileg tejfölös receptekhez kiválóan alkalmazható.

A szójajoghurtot, azaz a yofut, szójatejből állítják elő Bifidus-ból és Acidophilus élőkultúrák hozzáadásával.

A Sojade édesítésre nádcukrot és kukoricaszirupot használ termékeiben, amik jóval egészségesebbek, mint a fehér cukor, vagy a mesterséges édesítőszerek. A pudingok kedvelőinek a Sojade bio vaníliás és karamellás desszertjei jelenthetnek egészséges és finom alternatívát a tejes-cukros pudingok helyett.